Dlaczego na wycieczkach górskich warto mieć ze sobą latarkę czołówkę?

Z roku na rok coraz więcej osób jest zdania, że zdecydowanie najlepszym wyborem przy zakupie latarki będzie czołówka. Możliwe jest bowiem dzięki temu świecenie podczas pracy mając jednocześnie wolne ręce. Ponadto latarka czołówka jest coraz częściej jednym z bardziej kluczowych elementów wyposażenia osób regularnie wybierających się w góry. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie tego produktu?

Jakie aspekty należy uwzględnić decydując się na zakup latarki czołówki?

Latarka czołówka powinna przede wszystkim posiadać przynajmniej dwie wiązki światła rozproszoną oraz skupioną, w ten sposób bez żadnego problemu będzie w stanie oświetlić nie tyko teren wokół danego użytkownika, ale również miejsce, które będzie od niego oddalone. Doskonałym przykładem może być latarka czołówka petzl actik. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że mieszana wiązka światła cechująca się mocą do 300 lm umożliwia na wykorzystanie produktu nie tylko do alpinizmu, ale również biegania, biwakowania czy trekkingu. 

Użytkownik powinien mieć także możliwość korzystania z opcji dyskretnego czerwonego światła, które będzie idealnym rozwiązaniem do nocnego przemieszczania się w terenie albo czytania map, tak jak w modelu latarki czołówki petzl actik. Rekomendowanie jest także zdecydowanie się na produkt charakteryzujący się długim czasem świecenia, w ten sposób użytkownik będzie mógł cieszyć się z jej atutów przez wiele godzin.

Latarka czołówka Petzl Actik dostępna w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/czolowka-petzl-actik.html