Jakie akcesoria turystyczne potrzebne są w lesie?

Wybierając się na wycieczkę przez las warto mieć ze sobą szereg potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne potrzebne do leśnych spacerów bardzo ułatwiają wędrówkę i dają duże poczucie bezpieczeństwa w razie awaryjnej sytuacji.

Odzież i obuwie

Na wycieczkę do lasu warto zabrać lekką kurtkę przeciwdeszczową i sweter lub bluzę, wysokie buty trekkingowe lub takie, którą maja gruba, amortyzującą podeszwę i są wysokie za kostkę – dzięki czemu niskie krzaki nie podrażnią kostek. Przydatna będzie też czapka lub kapelusz.

Apteczka

Podczas leśnych wyprawa niestrudzonym towarzyszem jest wszelkiego rodzaju latające robactwo z przewodnikiem w postaci komara. Warto jest więc mieć przy sobie substancję w sprayu odstraszającą wszelkie napastliwe zwierzątka, wcześniej oczywiście się nią spsikując. W lekkim, ale dosyć pojemnym plecaku warto jest mieć też zestaw plastrów, bandaży i płynu do dezynfekcji ran.

Pozostałe akcesoria

Wycieczka do lasu może być długa, więc potrzebne będą przerwy. Nie zawsze podłoże jest suche, warto jest więc mieć przy sobie lekki zwijany koc z jednej strony zabezpieczony wodoodporną folią, która pozwoli na umieszczenie go nawet na wilgotnej ziemi. Chwilę odpoczynku umilą kanapki, słodka przekąska i woda lub izotonik, które wzmocnią nas przed dalszą wędrówką.

W plecaku warto jest mieć też latarkę, papierową mapę w razie rozładowania się telefonu i na przykład flarę, jeśli podróżujemy samotnie i będziemy potrzebowali wezwać pomoc.