Flyboard – świetna zabawa

FlyBoard to doskonały sprzęt, który na początku został wyprodukowany do pływania z delfinami, aczkolwiek niektóre osoby szukające ekstremalnych wrażeń znalazły dla niego lepsze i bardziej szalone zastosowanie.

Flyboard

Zabawa na sto procent

Flyboard to element sprzętu do sportów wodnych, który służy do pływania lub latania nad zbiornikiem wodnym. Wynalezione w 2012 roku przez Frankiego Zapatę, francuskiego entuzjastę sportów wodnych, urządzenie zyskało ogromną popularność wśród miłośników sportów wodnych. Sprzęt ma podobny rozmiar do snowboardu. Na urządzeniu znajduje się para butów, które użytkownik musi założyć. Pod butami znajdują się dysze strumieniowe, które są przymocowane do końca dużego węża.

Wodna rozrywka

Ze względów bezpieczeństwa zawodnik jest zobowiązany do noszenia urządzenia pływającego, a najlepiej kasku podczas lotu. Urządzenie flotacyjne chroni go przed uderzeniami podczas zanurzania się w wodzie, podczas gdy kask chroni głowę i uszy przed zranieniem, zwłaszcza jeśli spadnie na jednostkę pływającą lub inne twarde przedmioty. Sporty wodne muszą być przede wszystkim bezpieczne. Gdy jeździec unosi się w powietrzu, skuter wodny podąża jego śladem, aby mógł pompować wodę do węża podłączonego do urządzenia. Zmniejszenie ciśnienia wody zmniejsza siłę ciągu. Efektem tego jest kontrola i obniżenie płyty w kierunku wody. Całkowite zatrzymanie dopływu wody zatrzyma ciąg i spowoduje, że deska i jeździec zanurzą się w wodzie.
Jeśli chcesz wypróbować Flyboard na własnej skórze, możesz zamówić na prezentzycia.pl