Co wziąć na wycieczkę rowerową?

Co wziąć na wycieczkę rowerową?

Sezon na rower zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już zacząć kompletować wyposażenie. Jeżeli planujemy dłuższe wycieczki rowerowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy. Co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Wyposażenie na wycieczkę rowerową

Jazda na rowerze daje dużo radości, to jedna z aktywności fizycznych, które może uprawiać każdy bez wyjątku. Wycieczki rowerowe możemy organizować zarówno ze znajomymi, jak i z rodziną. Oczywiście w przypadku dłuższych wypraw, niezbędne jest przygotowanie. Podstawa to plecak rowerowy, w którym powinny zmieścić się takie rzeczy jak woda, dodatkowe ubranie, na przykład bluza, przekąski, a także mała apteczka oraz narzędzia, jeśli w trakcie jazdy jednoślad odmówiłby nam posłuszeństwa. Warto być gotowym na różne scenariusze.

Oczywiście nie może być to zwykły plecak, aczkolwiek warto wybierać spośród modeli, które przeznaczone są specjalnie do aktywności fizycznych. Pamiętajmy, że podczas jazdy nasze plecy będą się pocić, dlatego plecak rowerowy musi mieć bardzo dobrą wentylację, powinien być wykonany z odpowiednich materiałów, które są lekkie, nieprzemakalne oraz dobrze odprowadzają wilgoć.

Wybór plecaka rowerowego wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Warto zdecydować się na zakup model od renomowanego producenta, który jest ceniony i znany przez innych rowerzystów.
Oprócz plecaka nie można zapomnieć także o aplikacji do liczenia kilometrów oraz mapie rowerowej, która wskaże nam ciekawe ścieżki i drogi. Pamiętajmy, aby dobrze przygotować się do takiej wyprawy.