Jak w ciekawy sposób spędzić weekend? Wycieczki pociągiem

Jak w ciekawy sposób spędzić weekend? Wycieczki pociągiem

Jeśli zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić weekend, aby nie siedzieć w domu, koniecznie rozważmy opcję wyjazdu do nowych miejsc, aby zobaczyć tamtejsze zabytki. Jedną z dobrych opcji jest wyjazd w celu odwiedzenia obiektów UNESCO w Polsce. Dzięki temu nie tylko miło spędzimy czas, lecz również poznamy dużą część historii i wzbogacimy naszą wiedzę! A to wszystko można zyskać, podróżując pociągiem!

Jakie zabytki można zobaczyć w Polsce?

Polska to kraj, który posiada długą historię, a co za tym idzie, obfituje także w różnorodne zabytki. Warto więc przejechać się, aby je zobaczyć i wiedzieć, w jakim otoczeniu żyjemy. Na pewno na dużą uwagę zasługują zabytki, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To wyjątkowe obiekty, które mają znaczenie nie tylko dla Polski, lecz także dla całego świata. Dlaczego więc mamy ich nie znać, mieszkając w Polsce? Przekonajmy się zatem dokąd warto pojechać i co tam zobaczyć!

Malownicze starówki

Wśród obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się m.in. stare miasta w Krakowie, Warszawie oraz Toruniu. Każde z nich to wyjątkowy pomnik dawnego życia każdego z tych miast i każde wygląda inaczej. Np. w Toruniu spotkamy się z niezwykle majestatyczną, gotycką starówką, której historia sięga wielu setek lat wstecz. Można na niej poczuć prawdziwy powiew historii dawnych lat i przenieść się w czasie do XII wieku. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Warszawy. Jak wiadomo, Warszawa posiadała swoją pierwotną starówkę przed II wojną światową, ta jednak została zniszczona, a obecnie możemy podziwiać odbudowaną jej wersję. Niemniej, jest to wspaniały zabytek z Zamkiem Królewskim na czele, który bez wątpienia warto zobaczyć, udając się do stolicy naszego kraju. Natomiast Stare Miasto w Krakowie to również wspaniały obiekt, który dodatkowo szczyci się posiadaniem największego rynku w Europie, przez co bez wątpienia warto je odwiedzić!

Jak podróżować?

Aby zobaczyć obiekty UNESCO w Polsce, warto zdecydować się na podróż pociągiem – sprawdź szczegóły: https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/polskie-obiekty-na-liscie-swiatowego-dziedzictwa-unesco/. Do większości z nich jesteśmy bowiem w stanie dostać się właśnie tym środkiem transportu. Dlaczego warto podróżować pociągiem? Gdy planujemy wyprawę weekendową, mamy wtedy do wyboru opcję biletu weekendowego, dzięki któremu możemy odbyć wiele podróży i zobaczyć wiele ciekawych zabytków w ciągu dwóch dni. Możemy również zdecydować się na opcję jednodniową i kupić bilet z dziennym wyprzedzeniem, gdy jedziemy z rodziną lub grupą znajomych i wtedy także oszczędzić sporo pieniędzy. Pociąg to również bardzo korzystna opcja, gdyż nie musimy martwić się o zakorkowane drogi dojazdowe do atrakcji turystycznych ani o problem z zaparkowaniem auta, gdyż parkingi w weekendy w turystycznych miejscowościach zazwyczaj pękają w szwach. Co więcej, podczas podróży pociągiem możemy miło spędzić czas, np. grając w grę lub bawiąc się z dziećmi, co nie byłoby możliwe prowadząc auto, dzięki czemu pociąg daje nam sporą swobodę.