Wybieramy namiot turystyczny

Wybieramy namiot turystyczny

Wybór namiotów jest bardzo duży, także trudno jest podjąć decyzję, jaki kupić. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego potrzebujemy namiot i ile osób będzie w nim spać.

Jaki rodzaj namiotu wybrać?

Namioty turystyczne dzielą się na kempingowe, trekkingowe, całoroczne, wyprawowe. Rodzaj namiotu trzeba dopasować do swoich potrzeb, ilości osób, które będą w nim nocować. Namiot musi być bezpieczny, powinien posiadać dobrą wentylację oraz dostatecznie dużo miejsca, żeby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Współczesne konstrukcje zaskakują swoją funkcjonalnością. Do wyboru mamy namioty turystyczne tunelowe opierające się na pałąkach wygiętych w półkola oraz kopułowe stawiane na planie kwadratu.

źródło: ( https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/namioty.html )

Oczywiście inaczej będzie wyglądał namiot na krótkie wycieczki, inaczej taki, który można wziąć ze sobą w tereny górskie czy otwarte przestrzenie. Pamiętajmy, aby dopasować namiot do swoich potrzeb i przeznaczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając namiot?

Wybierając namiot, warto zwrócić uwagę na jego jakość. Niestety w tym wypadku zazwyczaj cena ma znaczenie. Droższe namioty są po prostu lepsze, wytrzymalsze, posiadają też szereg udogodnień. Najważniejsze  jest to, żeby nie kierować się wyłącznie ceną, trzeba zwrócić uwagę również na jego wielkość oraz wagę. Namiot to inwestycja na lata, także nie warto na takich zakupach przesadnie oszczędzać i wybrać taki model, który ma szansę długo posłużyć.