Jaki sprzęt warto zakupić do nordic walkingu?

Jaki sprzęt warto zakupić do nordic walkingu?

Nordic walking to sport, który obiektywnie mówiąc nie należy do najefektywniejszych, bo raz, że mówimy tylko o zwykłej aktywności fizycznej, a dwa, że raczej nie ma w nim wiele dynamiki, co nie oznacza, że jest to aktywność gorszego sortu. Osoby, które poruszają się od lat wyraźnie zauważyły zgubione kilogramy oraz poprawę koordynacji, ale pojawia się jedno pytanie, czy kijki do nordic walkingu, to jedyne wyposażenie jakie trzeba posiadać? By poznać odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy do naszego artykułu.

Kijki do nordic walking

Oczywiste jest to, że kije nordic walking są obowiązkowe i bez nich cała aktywność nie ma sensu. Dobrym rozwiązaniem przy ich zakupie będzie sprawdzenie czy są odpowiednie, bo jest to bardzo indywidualna kwestia. Są kije o regulowanej wysokości, bardziej odpowiednie do dłuższych wycieczek. Cała operacja wyborów kijków powinna być motywowana tym, żeby mieć jak największy komfort spacerowania i odpowiednią technikę marszu.

Odpowiednia odzież

Nie ma konkretnej odzieży dla takich osób, ale jeżeli zakupuje się kijki do nordic walking, to polecamy odzież termoaktywną, która zatrzymuje ciepło, jak również nie powoduje efektu potliwości na skórze, która tym samym oddycha. Warto pamiętać, że długie maszerowanie z kijkami potrafi być naprawdę męczące, więc taka odzież z pewnością znajdzie swoje zastosowanie.

kije nordic walking

Obuwie

Długie spacery sprawiają, że ważnym wyposażeniem chodziarzy powinno być odpowiednie obuwie. Bardzo ważne jest to, aby miało płaską podeszwę i nie powodowało żadnych urazów. Wbrew pozorom mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, jednak szczególnie dla osób z problemami kolan ma to ogromny wpływ.