La Sportiva TX4 GTX – Cechy modelu obuwia

La Sportiva TX4 GTX – Cechy modelu obuwia

Teren górski z pewnością nie jest przystępny dla turysty, zaś wszelkie nierówności podłoża czy odłamki skalne znacząco utrudniają poruszanie się szlakami. Jednakże wybierając odpowiednie obuwie podejściowe, można zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas wędrówki. W jaki sposób wybrać najlepszy model butów przeznaczonych do trekkingu?

La Sportiva TX4 GTX – Najwyższa jakość od włoskiego producenta

La Sportiva to włoska marka obuwia. Model TX4 GTX wyróżnia się jako produkt o przemyślanej, doskonałej konstrukcji, co zapewnia stopom odpowiednią amortyzację i pozwala na utrzymanie przyjętego tempa marszu. Jako że buty trekkingowe powinny posiadać specjalną podeszwę o najwyższej jakości, we wspomnianym modelu zastosowano śródpodeszwę wykonaną z pianki EVA. Dzięki wytryskiwanej piance, użytkownik ma gwarancję, iż każda nierówność terenu zostanie stłumiona a materiał zapobiegnie odczuwaniu wszelkich wstrząsów. Z kolei podeszwa zewnętrzna Vibram to element o wysokich parametrach technicznych, które zapewniają idealną przyczepność podczas wspinaczki. Ponadto posiada ona system hamowania, który zapobiega poślizgnięciu się podczas schodzenia ze wzniesienia. 

la sportiva tx4 gtx

Właściwości membrany GORE-TEX Extended Comfort

Buty La Sportiva TX4 GTX posiadają membranę GORE-TEX Extended Comfort. Czym właściwie ona jest? Membrana, która jest często stosowana w obuwiu trekkingowym, składa się z setek maleńkich otworów, które zapewniają przepuszczalność powietrza. Dzięki temu stopa się nie przegrzewa, bowiem wymiana powietrza odbywa się przez cały czas podczas marszu. Jednakże zaskakującym działaniem tego elementu jest to, iż materiał nie pozwala kroplom wody przedostać się do wnętrza butów – jest wodoodporny. Dlatego też model TX4 GTX jest bardzo efektywny jesienią oraz wiosną, kiedy pogoda charakteryzuje się dużą zmiennością.

Wybierając się w góry, warto wcześniej wybrać sprawdzone obuwie, które zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort podczas pokonywania szlaku. Należy też pamiętać, aby było dostosowane do warunków atmosferycznych.