Rowery crossowe – jednoślady do wielu zastosowań

Rowery crossowe – jednoślady do wielu zastosowań

Jazda na rowerze w warunkach terenowych to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych aktywności rekreacyjnych. Aby sobie na nią jednak pozwolić, musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Rowery crossowe są doskonałym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na wysokim komforcie jazdy, a także na dostosowaniu do przebywanego terenu. Jednoślady tego rodzaju są lekkie, a przy tym dobrze radzą sobie z napotkanymi trudnościami. Gwarantują balans, dlatego sprawdzają się zarówno w warunkach miejskich, jak i w trakcie długich wycieczek letnich.

Rower crossowy, a MTB

Mogłoby się wydawać, że rowery crossowe (https://www.goride.pl/rowery-crossowe) są zbliżone konstrukcyjne do tych MTB. Istnieją jednak pewne różnice, która sprawiają że cross jest do odróżnienia od MTB. Rower crossowy jest:

rowery crossowe
  • lżejszy od MTB,
  • posiada większą liczbę biegów,
  • ma lepsze dopasowanie do różnych typów nawierzchni.
  • łatwo jest zatem wnieść go po schodach,
  • sprawia mniejsze trudności w trakcie transportu.

Jeżeli chodzi o parametry takiego roweru to warto zwracać uwagę na to, aby znalazł się w nim amortyzowany widelec oraz koła o średnicy 28 cali i solidny błotnik. Wówczas będziemy w stanie przemierzyć dużą liczbę szlaków.

Rower crossowy od strony kupującego – jak wybrać?

Istotnym elementem w trakcie zakupów jest zastosowanie i przeznaczenie roweru krosowego. Najistotniejszy jest rodzaj ramy, bo warunkuje to jak będziemy czuli się na rowerze w trakcie jazdy. Rama powinna być dostosowana i dobrana ze względu na płeć. Damski rower crossowy to nie tylko wygląd. Istotny jest markowy osprzęt, a także jakość wykonania poszczególnych elementów.