Nauka jazdy na nartach dla dzieci – kiedy i jak?

Nauka jazdy na nartach dla dzieci – kiedy i jak?

Jazda na nartach cieszy się coraz większą popularnością. Widać to gołym okiem na polskich stokach. Co roku zimną na narty udają się tam tysiące Polaków. Wielu z nich chce także chęć jazdy na nartach zaszczepić u swoich dzieci. Jak zatem podejść do takiej nauki.

Kiedy rozpocząć naukę?

Od razu trzeba powiedzieć, że nie ma uniwersalnego wieku kiedy dziecko powinno lub mogło rozpocząć naukę jazdy na nartach. Zdarza się tak, że naukę jazdy na nartach zaczynają dzieci już wieku nawet 3 – 4 lat. Bywa jednak i także, że nauka ta zaczyna się dużo później. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych predyspozycji danego dziecka.

Kto powinien uczyć?

Nauka jazdy na nartach dla dzieci zawsze powinna odbywać się pod okien przeszkolonego instruktora, tacy jak http://hski.pl/dzieci/. Bywa oczywiście i tak, że często to rodzice uczą dzieci jazdy. Nie ma w tym nic złego jeśli ich umiejętności są odpowiednio wysokie. Pamiętać jednak należy o tym, że instruktor posiada nie tylko umiejętności jazdy na nartach, ale także choćby umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

szkółka narciarska dla dzieciNarty własne czy wypożyczone?

Wielu rodziców zastanawia się czy zakupić dziecku własne narty czy korzystać w wypożyczali. Zdecydowanie lepiej będzie narty wypożyczyć. Przede wszystkim dlatego, że dzieci bardzo szybko rosną. Narty zakupione w obecnym sezonie mogą być za małe już rok później.

Jaka długość nart?

W przypadku dzieci, które dopiero zaczynają naukę jazdy na nartach polecić można narty, które będą o 5 – 10 cm krótsze niż wzrost dziecka. Jest to bezpieczna długość nart dla dzieci.