Kursy nawigacyjne dla żeglarzy

Kursy nawigacyjne dla żeglarzy

Ustalanie swojej pozycji i określanie jej na mapie to nie lada sztuka. W przygotowaniu rejsu i udanym przeprowadzeniu go, niezwykle ważne jest doświadczenie i bezpieczeństwo płynących. Jak można w krótkim czasie nauczyć się prowadzenia nawigacji przybrzeżnej?

Kursy nawigacji morskiej

Kursy nawigacyjne dają możliwość nauki nawigacji na wielu poziomach, zarówno żeglarzom z doświadczeniem, jak i osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę na wodzie. Kursy zostają dopasowane do indywidualnej wiedzy użytkownika. Niektóre z nich pozwalają od podstaw zgłębiać tajniki nawigowania.

W przypadku osób, które już od jakiegoś czasu żeglują, i których celem jest prowadzenie pasaży, polecane są kursy pozwalające bezpiecznie przygotować a potem poprowadzić przybrzeżną nawigację. Kursy na najwyższym poziomie, są natomiast dedykowane osobom samodzielnie prowadzącym rejsy, które potrzebują jedynie uporządkowania swojej wiedzy, albo dojścia do najwyższego stopnia profesjonalizmu. Ofertę takich kursów znajdą państwo na tej stronie.

Kurs Day Skipper Shorebased

Kurs Day Skipper Shorebased pozwala na wyposażenie żeglarza we wszystkie niezbędne informacje, pozwalające na samodzielne nawigowanie po znanych wodach, w trakcie dnia. Podczas kursu pracuje się na papierowych mapach oraz elektronicznym ploterze, ułatwiającym ćwiczenia nawigacyjne.