Co należy wiedzieć o kaskach narciarskich?

Co należy wiedzieć o kaskach narciarskich?

Narciarskie kaski POC na pewno będą zwracać uwagę swoim wyglądem. Estetyka wykonania na pewno będzie robić wrażenie. W szczególności, jeżeli porówna się je do tego, co jeszcze do niedawna stało na półkach. Tylko że to nie wygląd ma decydujące znaczenie, a zupełnie inne parametry, które odpowiadają m.in. za bezpieczeństwo narciarza.

Obwód głowy

Dobierając kask narciarski POC, należy wiedzieć jaki dokładnie posiada się obwód głowy. Najlepiej, jeżeli dokona się pomiaru samodzielnie – w szczególności, że nie jest to wcale trudne. Wystarczy tylko wziąć centymetr krawiecki i dokonać pomiaru tuż nad uchem. Jeżeli ktoś boi się, że nie dokona właściwego pomiaru – niech poprosi o pomoc drugą osobę. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy producent posiada własną tabelę rozmiarów, którą zawsze należy porównać zgodnie z pozyskanym wynikiem.

Jaki rodzaj kasku?

kask poc

Oglądając kaski narciarskie POC, należy również pamiętać o tym, że oferowane są one w różnych wersjach.

W sklepach np. tutaj można otrzymać trzy grupy kasków:

  • z twardą skorupą,
  • z miękkimi uszami,
  • kask zawodniczy.

Tego typu opis na pewno nic dokładnie nie mówi, dlatego należy zapoznać się z takimi informacjami, aby być świadomym swojego wyboru. Osoby, które już od kilku lat jeżdżą na nartach, zwracają uwagę na jedną rzecz. Mianowicie na pokrętło regulacji. Jest ono konieczne do tego, aby móc lepiej wyregulować rozmiar kasku. Tyczy się to w szczególności dzieci, których głowy szybko zmieniają swoje rozmiary. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że kask na dłużej starczy.