Jak dobrać kask na narty?

Jak dobrać kask na narty?

Kask na narty to bardzo ważny produkt, o jakim nie może zapomnieć żaden miłośnik narciarstwa. Na pierwszym miejscu zazwyczaj stawiamy wygląd i design kasku, jednak nie jest to najważniejsze. Podczas doboru pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze i funkcjonalności kasku. Na początek rozpocznijmy od rozmiaru. Jak dobrać rozmiar? Na jaki kask postawić? Gdzie kupić nowoczesny kask?

Kaski na narty – rozmiar

Wybierając kask na narty, warto zmierzyć obwód głowy tuż nad linią brwi, za pomocą centymetra krawieckiego. Wynik wskaże nam, w jakim przedziale zakupimy kask od danego producenta. Każdy sklep internetowy posiada tabele z rozmiarami, co jest sporym ułatwieniem. Istotne jest to, że każdy kask na inny kształt skorupy. Ważne jest, aby dobrać taki, jaki nie będzie nas uwierał w żadnym punkcie. Popularny jest zakup kasku wraz z goglami, gdzie dobierzemy model dopasowany do swoich oczekiwań. Jeśli musimy zakupić kask jednocześnie z goglami, dobrą opcją są kaski z szybą. Sprawdź ofertę kasków na narty tutaj https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Kaski-154.html.

kaski na narty

Rodzaje kasków na narty

Kaski narciarskie pod względem funkcjonalności mają następujący podział:

  • kaski zawodnicze,
  • kaski z miękkimi uszami, do rekreacyjnej jazdy,
  • kaski z twardą skorupą. 

Funkcjonalny kask na narty to taki, jaki posiada  wiele udogodnień. Są to zazwyczaj; pokrętło do regulacji, wyjmowana wyściółka odświeżenia, wentylacja, odpinane nauszniki, zapinki na gumę gogli z tyłu kasku itp. Po uszkodzeniu kask trzeba wymienić na nowy, tak aby zachować pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach na stoku.