Jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami?

Jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami?

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, to defekt z którym boryka się większość kobiet. Nawet tych szczupłych. Cellulit to znak naszych czasów… Na szczęście możemy z nim skutecznie walczyć.

Domowe sposoby ma cellulit

Istnieje sporo metod walki z pomarańczową skórką, są bardzo skuteczne. Jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Cellulit na pewno zniknie, ale czeka nas długa walka. Postawmy na zdrową, zbilansowaną dietę. Powinny w niej przeważać świeże warzywa i owoce. Dodatkowo dużo pijmy, zwłaszcza wody i zielonej herbaty. Ta ostania pomaga oczyścić organizm i przyśpiesza przemianę materii. Unikajmy natomiast nadmiaru soli, cukru, konserwantów i alkoholu.

Postawmy też na sport. Ruch pobudza krążenie krwi i spalanie tkanki tłuszczowej. Jakie dyscypliny wybierać? Sprawdzi się bieganie, pływanie, możemy też kupić sobie wrotki damskie. Jazda na tych ostatnich bardzo ładnie wyszczupli nogi i pięknie wyeksponuje mięśnie. Oczywiście nie zawsze mamy czas na pełen trening. W takim przypadku wybierzmy się chociaż na spacer, możemy też zamienić windę na schody. Każda, nawet najmniejsza dawka ruchu działa na naszą korzyść, dlatego ćwiczmy regularnie.

Nie zapominajmy też o odpowiedniej pielęgnacji. Kremy i balsamy z kofeiną ujędrnia skórę. Warto tez zafundować sobie regularne masaże. Możemy oddać się w ręce specjalisty bądź wykonujmy je samodzielnie. W tym przypadku również liczy się systematyczność.