Kije trekkingowe w dłoń czyli wakacje w polskich górach

Kije trekkingowe w dłoń czyli wakacje w polskich górach

Coraz bliżej szczyt sezonu urlopowego oraz wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Ten czas w roku warto spędzić po swojemu, tak by maksymalnie naładować swoje wewnętrzne akumulatorki i po prostu odpocząć za wszystkie czasy. Dla wielu osób wymarzone wakacje to wakacje aktywne. Jedna z fantastycznych opcji to trekking w polskich górach.

Kije trekkingowe w dłoń czyli wakacje w polskich górach

Polskie góry idealnie nadają się do uprawiania trekkingu. Kije trekkingowe to nieodłączny element tych pieszych wędrówek po wzgórzach i pagórkach. To dzięki nim łatwiej jest po prostu pokonywać kolejne zmiany wysokości, kije trekkingowe stanowią też doskonałe oparcie gdy powoli tracimy już siły. Trekking może być dosyć forsownym sportem, o ile narzucimy sobie spore tempo podczas wędrówki. Może być też na odwrót – wędrować można niespiesznie, oddając się kontemplowaniu przyrody. W taki sposób warto do trekkingu podejść szczególnie wtedy, gdy na wyprawę szykujemy się wraz z dziećmi.

Ekwipunek piechura

Wakacje, których główną atrakcją są po prostu piesze wędrówki, to nie tylko świetny sposób na aktywny wypoczynek i wzmocnienie swojej formy. To też tak naprawdę bardzo atrakcyjna pod względem finansowym forma wypoczynku. Przecież do trekkingu nie musimy się jakoś szczególnie przygotowywać, szczególnie jeżeli ma się już wygodne buty oraz kije trekkingowe. Jeżeli natomiast kijów trekkingowych się jeszcze nie posiada, można tanio kupić je przez internet. Takie wakacje z pewnością będą niezapomniane oraz dużo tańsze niż na przykład wyjazd gdzieś poza granice kraju.