Komfortowe wiązania snowboardowe

Komfortowe wiązania snowboardowe

Riderzy z płaskostopiem mogą mieć więcej problemów z komfortem w wiązaniach. Istnieją różne rodzaje wkładek do butów, które mogą pomóc, aby twoje stopy czuły się bardziej komfortowo, jak wkładkiEVA, które są mniej sztywne niż inne wkładki i są zwykle bardziej wygodne dla osób z płaskostopiem.

Jeśli naciśniesz piłkę na wiązaniu, powinieneś być w stanie wyczuć dwie szpilki, które znajdują się na paskach za stopą. Jeśli są one zbyt ciasne, to nie rozciągną się wystarczająco; jeśli są zbyt luźne, to zsuną się ze stopy. Oprócz pasków, należy również sprawdzić czy klamry na wiązaniach są dobrej jakości.

Sprawdź, czy wiązanie trzyma piętę w dół

Trzymanie pięty jest istotną cechą każdego wiązania. Podczas gdy konkretne wiązanie snowboardowe zapewnia, że twoja pięta jest bezpiecznie zamocowana w wiązaniu, ułatwia również przenoszenie stóp do pozycji palców. Jeśli pięta wypuści się z wiązania, może to doprowadzić do powstania bolesnych pęcherzy i innych problemów.

Jeśli Twoje wiązania nie trzymają pięty, powinieneś zabrać je z powrotem do sklepu. Powinieneś również upewnić się, że obszar pięty w wiązaniach jest równy z resztą wkładki, więc nie jest pochylony do przodu lub do tyłu.

Sprawdź, czy wiązanie jest elastyczne, czy sztywne

Elastyczność jest ważnym czynnikiem przy zakupie wiązań snowboardowych. Elastyczność wiązań wpływa na to, jak szybko twoje stopy są w stanie poruszać się podczas jazdy.

Jeśli wiązania są zbyt sztywne, mogą powodować drętwienie stóp. Jest to bardziej powszechne w tylnej części stopy, ponieważ tylna stopa jest zazwyczaj cięższa niż przednia.

Podczas gdy niektóre wiązania są elastyczne, ale nadal wystarczająco sztywne, aby wspierać stopy, należy zawsze szukać takich, które są zarówno elastyczne, jak i trwałe. Elastyczne wiązania są zazwyczaj trwalsze, ale mogą być również trudniejsze do kontrolowania.

Sztywne wiązania są zazwyczaj sztywniejsze i w rezultacie łatwiej je kontrolować. Jednak mogą one również powodować drętwienie stóp, jeśli wiązania są zbyt sztywne.