Nowa czy używana kurtka narciarska?

Nowa czy używana kurtka narciarska?

Kupić nowy czy odnowiony? Nowe i regenerowane nie są jedynymi wyborami, jeśli chodzi o zakup kurtki narciarskiej. W rzeczywistości, nowe kurtki są najlepsze opcje tam. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy podejmowaniu tej decyzji. Po pierwsze, należy zrozumieć różnice między nową kurtką a kurtką, która została właśnie poddana regeneracji.

Kurtka regenerowana została profesjonalnie wyczyszczona, naprawiona lub wymieniona na nowe materiały. Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy kurtka jest nowa czy regenerowana, jest spojrzenie na metkę. Będzie ona zawierać słowo „nowa” lub coś podobnego. Z drugiej strony, kurtka, która ma metkę z odpowiednim napisem jest prawdopodobnie regenerowana.

Zobacz oferty nowych kurtek

Decyduj o swoim poziomie aktywności kupując nową kurtkę, musisz pomyśleć o swoim poziomie aktywności. Jeśli zamierzasz nosić kurtkę tylko kilka razy w roku, to tania kurtka będzie w sam raz. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Jeśli jednak planujesz nosić kurtkę częściej lub w chłodniejszych miesiącach, to musisz pomyśleć o zainwestowaniu w taką, która zapewni Ci lepszą ochronę. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Możesz poszukać bardziej wytrzymałej kurtki, która jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać więcej kar. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to poszukać kurtki odpowiedniej do pory roku.

Ochrona za pośrednictwem trwałej kurtki

Pomyśl o ochronie przed wodą i oddychalności Kiedy kupujesz nową kurtkę https://dobrenarty.pl/narciarstwo/odziez-narciarska/kurtki-narciarskie/, pamiętaj o tym, jak bardzo jest ona wodoodporna. Spójrz na poziom wodoodporności kurtki, który najczęściej podany jest na metce i/lub w opisie kurtki. Warto również zwrócić uwagę na to, jak bardzo kurtka jest oddychająca.

Jest to szczególnie ważne dla osób uprawiających turystykę pieszą lub rowerową w upalne dni. Kiedy kupujesz kurtkę, szukaj takiej, która ma wysoki poziom oddychalności.

Dzięki temu nie będzie Ci zbyt ciepło lub niewygodnie, gdy będziesz na zewnątrz przez dłuższy czas. Nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej! Odpowiednia kurtka narciarska to świetny produkt idealny dla każdego prosfesjonalnego jak i amatorskiego narciarza.