Idealnie dopasowany stanik sportowy – na jaki rozmiar postawić?

Idealnie dopasowany stanik sportowy – na jaki rozmiar postawić?

Aby wybrać porządny stanik sportowy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość wykonania, ale również na rozmiar. Producenci oferują wiele modeli biustonoszy sportowych, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Na jaki rozmiar postawić?

Na półkach sklepowych znaleźć można między innymi biustonosze compression bra, które przeznaczone są głównie dla kobiet o małym i średnim biuście. Kobiety o miseczce A i B powinny w pierwszej kolejności rozglądać się właśnie za tego typu modelami. Stanik sportowy (https://desportivo.pl/pl/c/Top/92) compression bra zaprojektowany jest w taki sposób, aby ograniczyć ruchy piersi poprzez przyciśnięcie ich bezpośrednio do klatki piersiowej. Producenci oferują także staniki encapsulated compression bra, które w odróżnieniu od powyżej opisanych modeli przyciskają każdą pierś oddzielnie. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że po staniki encapsulated compression bra mogą sięgnąć kobiety z większym biustem. Modele encapsulated compression bra doskonale sprawdzą się nawet przy bardzo intensywnej aktywności fizycznej.

Jakie staniki są najlepsze?

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia stanik sportowy adjustable encapsulated compression bra, który także przyciska każdą pierś oddzielnie. Modele tego typu wyróżniają się specjalną taśmą pod biustem, która umożliwia idealne wyregulowanie stanika. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla pań o bardzo obfitym biuście, które prowadzą aktywny tryb życia. Kobiety, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni stanik, mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Źle dopasowany stanik może niestety doprowadzić do deformacji piersi i poważnych problemów zdrowotnych. Aby zminimalizować ból piersi warto postawić na oryginalne staniki sportowe od renomowanych producentów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby przy treningach całkowicie zrezygnować z noszenia topów sportowych.