Jakie rękawice narciarskie warto zabrać na stok?

Jakie rękawice narciarskie warto zabrać na stok?

Szusowanie po stoku to prawdziwa przyjemność i możliwość zapomnienia o codziennych problemach. Aby robić to bezpiecznie i komfortowo, powinniśmy kupić solidne rękawice narciarskie, spodnie, kurtkę i ciepłą czapkę. Akcesoria te wydają się niezbędne i patrząc na ubiór osób będących na stoku, wydaje się, że brak któregoś z tych elementów ubioru wzbudziłby sporą sensację.

Jakie rękawice wybrać

Jakie rękawiczki narciarskie cieszą się największą popularnością? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo każdy z nas ma własne preferencje i przyzwyczajenia, ale wydaje się, że dobre rękawice narciarskie skórzane to rzecz, której nie sposób nie docenić. Skóra jako naturalny materiał bardzo dobrze sprawdza się nie tylko na stoku, ale także podczas górskich wycieczek. To więc całkiem uniwersalne rozwiązanie pozwalające na komfortowy wypoczynek niemal w każdych warunkach. Najważniejszą zaletą takich rękawic narciarskich jest fakt, że możemy z nich korzystać przez cały sezon zimowy nie tylko w górach, ale również po powrocie do domu.

rękawice narciarskie

Czy jednopalcowe rękawiczki sprawdzą się na stoku

Zdecydowanie najmniej popularnym rozwiązaniem są rękawiczki jednopalcowe. Są one co prawda dość ciepłe, bo palce grzeją się nawzajem, ale wydają się mało praktyczne. Wyciąganie karnetu czy telefonu przy ich pomocy jest mało komfortowe i często kończy się upuszczeniem tych przedmiotów. Nie ma więc jak dobre rękawice skórzane, które nie dość, że są ciepłe, to jeszcze bardzo funkcjonalne w każdych warunkach pogodowych. Ich wybór wydaje się najlepszym wyjściem, jeśli lubimy jeździć na nartach całymi godzinami.