Jakie rękawice taktyczne wybrać?

Jakie rękawice taktyczne wybrać?

Zarówno strzelectwo sportowe, jak i taktyczne niosą ze sobą spore ryzyko uszkodzenia dłoni, palców oraz paznokci. Szczególnie ból w okolicach paznokci jest bardzo nieprzyjemny. Ponadto podrażnienie dłoni od zbyt agresywnej tekstury uchwytu, a także rozcięcia spowodowane warunkami otoczenia, mogą sprawić wiele nieprzyjemnego bólu. W takim przypadku warto jest chronić dłonie, używając odpowiednio dobranych rękawic taktycznych.

Rękawice taktyczne idealnie dobrane do broni

Oprócz samej ochrony przed postrzałem w dłoń, rękawice taktyczne (https://www.hobby4men.com/odziez-i-obuwie/rekawiczki.html) muszą spełniać jeszcze jeden warunek. Strzelanie z broni musi odbywać się w sposób wygodny. Najprościej rzecz ujmując, nie powinny one przeszkadzać w strzelaniu. Rękawice taktyczne muszą być tak skonstruowane, aby uczestnik paintballa mógł bez problemu poruszać palcami i celnie przez to strzelać. Ważne jest, aby podczas trzymania broni odczuwać zmysł dotyku w 100%. Rękawice więc powinny być zarówno na tyle grube, aby ochronić dłonie, jak i cienkie, aby czuć manipulatory. W takim wypadku nie tylko grubość materiału będzie mieć znaczenie, ale także sposób uszycia i dopasowanie rękawic do dłoni strzelca. Wygląd rękawic ma znaczenie i w oczywisty sposób każdy strzelec chce dobrać ich styl do własnych preferencji. Jednakże wybierając odpowiednie dla siebie rękawice, lepiej jest kierować się ich wygodą, a nie wyglądem.

Cechy charakterystyczne rękawic taktycznych

Najlepsze modele rękawic taktycznych cechują się relatywnie dużą ochroną przed przetarciami oraz komfortem przy długotrwałym użytkowaniu. Są one przede wszystkim wytrzymałe, ale charakterystyczne jest dla nich także to, że dłoń w nich skutecznie „oddycha”. Skuteczne odprowadzanie wilgoci możliwe jest dzięki syntetycznemu zamszowi, co dodatkowo gwarantuje ogromną przyczepność chwytu dłoni.

W przypadku rękawic taktycznych wykorzystywanych w strzelectwie, najlepszym wyborem będą modele o niewielkiej grubości materiału. I to właśnie wykorzystanie cieńszej tkaniny powoduje, że strzelec ma większą swobodę podczas używania broni. Materiał użyty do tego rodzaju rękawic to głównie skóra. Charakterystyczne dla tego rodzaju rękawic taktycznych jest wykorzystanie cienkiej skóry koziej, choć w ostatnim czasie prym wiedzie kangurza skóra, która jest bardzo rozciągliwa i wytrzymała. Takie rękawice charakteryzują się idealnym wręcz dopasowaniem do dłoni i możliwością swobodnego operowania manipulatorami.

W przypadku niektórych gier taktycznych rękawice cechują się ogromną odpornością na uszkodzenia oraz na rozcięcia. W takim przypadku materiał użyty do ich konstrukcji musi być naprawdę solidny.