Okulary Uvex – technologie chroniące oczy

Okulary Uvex – technologie chroniące oczy

Uvex jest niemiecką firmą, której działalność związana jest z produkcją sportowych i przemysłowych okularów ochronnych i przeciwsłonecznych takich jak Uvex Downhill. Firma została założona w 1926 roku przez Philipa M. Wintera i powstała w oparciu o jego doświadczenie zdobyte podczas pracy jako przedstawiciel handlowy optyków w Europie.

Uvex i jego pojawienie się na rynku globalnym

gogle uvex

Po sukcesie gogli ochronnych na Olimpiadzie w 1936 roku, produkcja została rozszerzona i z czasem uvex rozpoczął produkcję wysokiej jakości gogli ochronnych dla elektroniki laserowej. Obecnie uvex dostarcza sprzęt ochronny dla ponad 1000 profesjonalnych sportowców na całym świecie i jest znany przede wszystkim z bezpieczeństwa i wysokich wymagań jakościowych stawianych swoim produktom takim jak Uvex gogle.

Technologia produkcji

Oprawki okularów sportowych i masek ochronnych uvex są produkowane z wysokiej jakości termoplastycznego materiału, który jest odporny na uderzenia i lekki. Soczewki są produkowane z poliwęglanu, dzięki czemu gogle uvex z tego serwisu, są niezwykle wytrzymałe, przezroczyste i odporne na działanie niskich i wysokich temperatur. Przednia strona soczewki jest pokryta specjalną powłoką, która chroni przed zadrapaniami i uderzeniami. Powłoka od wewnątrz skutecznie zapobiega zaparowaniu. Soczewki pokryte są powłoką antyrefleksyjną chroniącą przed promieniowaniem podczerwonym. System wentylacji zarówno soczewek, jak i oprawy zapobiega zaparowaniu, co znacznie poprawia jakość i komfort jazdy przy korzystaniu ze sprzętu.