Co robić w zimie?

Co robić w zimie?

Z pewnością miłośników sportów zimowych nie brakuje. Wydaje się, że dzisiaj nieco więcej osób woli narty niż łyżwy. Jednakże, również na łyżwach można się świetnie bawić.

Narciarstwo dla amatorów

Jest pewna grupa zawodowych narciarzy. Jednakże, większość osób goszczących na stokach to kompletni amatorzy. Między innymi dlatego, aby czuć się w pełni bezpiecznie, trzeba za każdym razem zakładać kaski narciarskie. Nawet amatorzy osiągają bowiem duże prędkości na stokach. Przy takich prędkościach uderzenie głową o ziemię może mieć straszliwe konsekwencje. Głowa musi więc być chroniona kaskiem.

Ponadto, trzeba też mieć na uwadze, jak istotny jest wybór odpowiednich nart. Przede wszystkim chodzi o ich długość, która to decyduje o wygodzie jazdy. Nie bez znaczenia są z pewnością także wiązania, które powinny być wygodne, aby móc czerpać przyjemność z szusowania po stokach.

Jazda na łyżwach

Niewątpliwie, jazda na łyżwach jest trudniejsza od jazdy na nartach. Z drugiej strony, jeśli ktoś umie jeździć na rolkach, nie będzie miał również większych problemów z jazdą na łyżwach. Należy jednak zwrócić uwagę, że trudność jazdy zależy również od tego, o jakich łyżwach mowa. Inaczej jeździ się bowiem, jeśli na nogach ma się łyżwy figurowe, a inaczej, gdy są to łyżwy służące do wykręcania jak najszybszych okrążeń na lodzie. Te ostatnie zdają się być nieco prostsze w obsłudze, lecz nie pozwalają na wykonywanie żadnych skomplikowanych akrobacji.