Najważniejsze informacje o trekkignu

Najważniejsze informacje o trekkignu

Obserwując tłumy ludzi w górach można dojść do wniosku, że stale przybywa fanów trekkingu. Coraz więcej wędrowców trzyma bowiem w rękach kijki trekkingowe i podróżuje w trudnych warunkach.

Sport dla każdego

Należy zauważyć, że trekking to właściwie sport dla każdego. Oczywiście, uprawianie trekkingu jest o wiele trudniejsze od zwykłej wspinaczki po niskich szczytach. Niemniej jednak, szczyty, które za cel obierają trekkingowcy także nie są strome. Na trekkingowców po drodze czekają innego rodzaju przeszkody, z którym jednak każdy w końcu nauczy się radzić.

Warto zauważyć, że wśród trekkingowców są kobiety, jak i mężczyźni. Trudno powiedzieć, kto jest lepiej predysponowany do tego sportu, gdyż wiele zależy od danej trasy. Czasami bardziej przydatne są cechy typowo kobiece, a czasem męskie.

Co ubrać do trekkingu?

Najważniejszą częścią garderoby w przypadku trekkingowca są buty. Generalnie, buty trekkingowe damskie i męskie są praktycznie takie same. Różnią się właściwie tylko rozmiarami. Najważniejszą ich cechą jest gruba podeszwa nie do zdarcia. Poza tym, cała obudowa buta również powinna być gruba i nieprzemakalna. Co więcej, nie można mówić o dobrych butach trekkingowych damskich czy męskich, jeśli nie posiadają one bardzo wysokiej cholewki. Pierwszym jej zadaniem jest ustabilizowanie kostki. Drugie zadanie wysokiej cholewki to ochrona przed robakami i innymi zagrożeniami czyhającymi w lesie.