Torby na bagażnik rowerowy – przygotuj się na wyprawę

Torby na bagażnik rowerowy – przygotuj się na wyprawę

Wyjazd rowerem na dalszą trasę jest wspaniałą przygodą, ale również dużym wyzwaniem. Możliwości w kwestii planowania takiej podróży są ogromne. W całej Polsce nie brakuje tras, które można pokonać w ciągu jednego dnia, ale przy odpowiednim przygotowaniu można wybrać się również na daleką, kilkudniową wycieczkę. Warto jednak poświęcić nieco czasu właśnie na przygotowanie się do takiej podróży, bowiem zależy od tego nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Odzież rowerowa to podstawa!

Wybierając się nawet na krótką przejażdżkę rowerem należy zadbać o odpowiednią odzież. Przy wycieczce która ma potrwać kilka dni, trzeba być przygotowanym na różne warunki pogodowe. Nawet jeśli prognozy pogody są optymistyczne i zapowiadają słoneczne dni, warto mieć pod ręką dodatkowe ubrania na wypadek nagłej zmiany warunków.

W dalekiej podróży konieczne są również dobre buty rowerowe. Przy ich wybieraniu warto kierować się przede wszystkim wygodą, bowiem w nieodpowiednim obuwiu jazda szybko stanie się dużo bardziej męcząca.

torby na bagażnik rowerowy

Jak zapakować bagaże?

Bardzo ważną kwestią jest to, w jaki sposób zabierze się ze sobą wszystkie bagaże. Dwie najpopularniejsze opcje to:

  • Torby na bagażnik rowerowy. Umieszcza się je zazwyczaj po obu stronach bagażnika. Dostępne są w różnych rozmiarach.
  • Plecaki rowerowe. Sprawdzają się dobrze głównie na krótszych trasach. W przypadku długich podróży lepiej zainwestować w torby na bagażnik rowerowy, aby nie obciążać pleców w czasie jazdy.

Przy odpowiednim wyposażeniu, na rowerze można przewozić całkiem spory bagaż. Ważne jest umieszczenie go w taki sposób, aby nie przeszkadzał nadmiernie w czasie jazdy.