Ogólne informacje o rowerach turystycznych

Ogólne informacje o rowerach turystycznych

Rower turystyczny to świetny wybór dla tych, którzy chcą zwiedzać świat na dwóch kółkach. Te rowery zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i trwałości i można je wyposażyć w sprzęt potrzebny na długie podróże. Niezależnie od tego, czy ktoś planuje wycieczkę przełajową, czy weekendowy wypad, rower turystyczny może mu pomóc w pełni wykorzystać czas na otwartej drodze.

Czym jest rower turystyczny?

rower elektryczny

Rower turystyczny, to specyficzny rodzaj roweru przeznaczonego do długich podróży. Doskonale nadaje się na wycieczki po drogach, ponieważ mają płaską kierownicę, którą łatwo chwycić podczas jazdy w wygodnej pozycji siedzącej, oraz szerokie opony o dużej elastyczności, które zapewniają płynną jazdę w różnych rodzajach terenu. Rowery turystyczne mają również przednie bagażniki, które umożliwiają schowanie sprzętu na rowerze i szybki dostęp do niego. Rowery turystyczne są idealne do jazdy na długich dystansach, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne i trwałe. Specyfika kierownicy zapewnia zrelaksowaną, wyprostowaną pozycję, która bardziej przypomina jazdę na krześle niż siedzenie na kanapie. Ten rodzaj siedzenia zmniejsza obciążenie pleców, nóg i szyi. Sprawia również, że rowery turystyczne świetnie nadają się na długie przejażdżki, ponieważ nie męczysz się tak szybko.

Rower turystyczny: na co zwrócić uwagę?

Istnieją dwa główne typy rowerów turystycznych: leżące i pionowe. Rower poziomy to taki, w którym rowerzysta siedzi nisko nad ziemią, na siedzeniu podobnym do krzesła lub na ławce przymocowanej do ramy. Świetnie nadają się na długie przejażdżki, ponieważ zapewniają większy komfort niż rower z pionową jazdą. Jeśli jednak planujesz dużo wędrować lub nosić ciężki sprzęt podczas wycieczki, powinieneś rozważyć zakup pionowego roweru turystycznego. Rowery pionowe mają kierownice, które wystają ponad głowę rowerzysty i zapewniają większą kontrolę nad rowerem. Świetnie nadają się do stromych zjazdów, które na rowerze poziomym mogą być trudne, ponieważ kierowca nie jest odpowiednio ustawiony, aby nimi kierować.