Jak nosić narty z paskami – kilka najlepszych stylów

Jak nosić narty z paskami – kilka najlepszych stylów

Jazda na nartach z paskami może stanowić pewne wyzwanie, ponieważ mechanizm ich trzymania staje się coraz bardziej skomplikowany, im wyżej wchodzisz na narty. Rękawy dają tylko jeden sposób na trzymanie nart, aby nie spadły, ale istnieje wiele różnych sposobów na stylizację pary nart z paskami. Oto kilka z naszych ulubionych. Bez względu na to, jakie góry lubisz i gdzie mieszkasz, na pewno znajdziesz wiele możliwości jazdy na nartach w okolicy. Od przygotowanych tras w lokalnych ośrodkach po half-pipes i muldy w backcountry. Oto jak wybrać odpowiednie narty dla swoich potrzeb.

Narty z paskami – jak wybierać odpowiednie elementy

Większość porad, które można znaleźć w Internecie opiera się na założeniu, że powinieneś kupić buty o dwa rozmiary większe niż twój normalny rozmiar butów ulicznych. Dzieje się tak dlatego, że buty przeznaczone do jazdy w górach są nie tylko cieplejsze niż te do jazdy po górach, ale mają też sztywniejsze podeszwy.

Jeśli buty do jazdy po górach są za ciasne, noszenie nart z paskami będzie niewygodne, a jeśli narty są za duże, będziesz miał zbyt dużo miejsca między nartami a butami, co może spowodować niebezpieczny poślizg. Na przykład, jeśli normalnie masz rozmiar 10.5 w butach streetowych, spróbuj mniejszego rozmiaru 9.5 lub 10, a następnie kup parę nart o dwa rozmiary większych (but 34 na nartach 36), aby było więcej miejsca między nimi.

Jest to ważne, ponieważ dzięki temu buty narciarskie będą lepiej dopasowane do Twoich stóp, co sprawi, że będą bardziej wygodne i bezpieczne.

Wybierz swoje wiązania pasków na nartach

Jazda na nartach z paskami https://dobrenarty.pl/skituring/foki/ oznacza, że potrzebujesz innych wiązań dla swoich nart niż normalnie. Wybierz najbardziej uniwersalne lub zdecyduj się na jedną parę wiązań i trzymaj się ich przez cały czas jazdy na nartach. Na przykład, jeśli uwielbiasz jeździć na nartach backcountry, możesz chcieć trzymać się jednej pary wiązań i używać ich wyłącznie do jazdy na konkretnym stoku.

Jeśli jednak jesteś bardziej skłonny do narciarstwa w kurorcie i wolisz bardziej zrelaksowany styl jazdy w puchu, możesz zdecydować się na wybór wiązań w gotowości, aby przełączać się między nimi w różnych dniach.

Zdecyduj, po jakim terenie będziesz jeździć na nartach

Kiedy decydujesz, jakie narty wybrać z paskami, zastanów się, w jakim terenie planujesz jeździć najczęściej. Pomoże Ci to wybrać pomiędzy różnymi stylami nart i tym, jaką powinny mieć wagę.

Na przykład, jeśli jesteś fanem kurortu i śniegu, możesz chcieć wybrać parę, która jest lżejsza z przodu, ale mocniejsza z tyłu. Pomoże ci to utrzymać się na szczycie kurortu, a jednocześnie będzie wystarczająco wytrzymałe, aby pokonać puchowe trasy w backcountry.